De vredesbeweging algemeen
Kerk en Vrede is lid van IFOR dat al meer dan 100-jarig bestaat, en o.a. directe lijnen heeft naar de VN.
Campagne tegen de wapenhandel Zij houden zeer nauwkeurig bij hoe het staat met (de toename) van wapens in onze wereld.
Platform Duurzame en Solidaire Economie
Platform Vrouwen & Duurzame Vrede
Alhier meer informatie
Bijgepraat over actuele zaken word je bijvoorbeeld op blog Troepenbewegingen.
Vredessite: beschikt ook over een mailinglist. De site geeft nieuwsbenchten uit buitenlandse kranten die niet in de Nederlandse media worden aangetroffen en veelal een ander beeld geven.
Een vredesmuseum op het internet, met veel inhoudelijk materiaal.
De vreedzame school. Een programma dat leerkrachten en leerlingen helpt om te leren omgaan met conflictbeheersing in de klas en op het schoolplein. Ook worden workshops voor ouders verzorgd. (link werkt niet)
United Civilians for Peace (UCP) zet zich in voor een rechtvaardige en vreedzame oplossing van bijv. het Israëlisch-Palestijnse conflict conform het Internationale recht.
De wereld van de religieuze vredesbeweging
Een aantal Nederlandse kerken richtte PAX op.
Kerk en Vrede hoort bij het Europese Church and Peace netwerk, van Europese vredeskerken, congregaties, IFOR-afdelingen en individuen die zich inzetten voor vredestheologie en vredesgetuigenis van de kerken.
Stichting Vrienden van Sabeel Nederland
De World Alliance for Christian Communication is een samenwerkingsverband van een groot aantal kerkelijke en aan kerken gelieerde organisaties.
Over vredesgemeente: Netwerkdak. 180 werkplekken in het land voor buurtbewoners en mensen in kwetsbare wijken en stadsdelen. In de projecten werken 100 theologisch en agogische geschoolde medewerkers en duizenden vrijwilligers aan ontmoeting, zingeving. geestelijke zorg en presentie.
Kritisch Onderzoek
Transnational Foundation for Peace & Future Research Lund, Zweden TFF
Onafhankelijke denktank. Wereldwijd netwerk voor vrede met geweldloze mdidelen. Expertise, engelstalig, op
Nonviolence
Reconciliation & forgiveness
Media, war and peace
World order & governance
Nuclear abolition
Culture, values, theories
Pro-Peace inspiration
Een ander onafhankelijke bron voor/van onderzoeksjounalistiek: Counterpunch
VDAMOK onderzoek en documentatie op het gebied van militarisme, legers en inlichtingendiensten, kernwapens en dienstweigeren:
Inter Press Service is een in de Derde Wereld opgericht en wereldwijd werkend persbureau dat beoogt stem te geven aan de stemmenlozen.
Universiteit van Berkeley geeft veel informatie over oorlogspropaganda en oorlogsfilms.
De grootste burgervloot in de geschiedenis vaart naar Gaza met voedsel en medicijnen. Israël dreigt de vloot tegen te houden, maar samen kunnen we hun schild vormen. Teken ook en zie er ook op toe dat de vloot veilig doorgang vindt!
Teken hier.
Lees verderKerk en Vrede lid Ton Rullmann schreef een o.i. belangrijk artikel over het belang van onderhandelen in de huidige situatie van politeke en militaire spanningen in Europa.
Een citaat:
“Onderhandelen doe je juist als je elkaar niet vertrouwt. Diplomatie met lange adem, waarbij kleine, vertrouwenwekkende stappen de spanningen en het niveau van bewapening verminderen, en er ruimte ontstaat om te komen tot een veiligheidspact voor heel Europa. Idealistisch misschien, maar het alternatief – een voortgaande confrontatie tussen NAVO en Rusland met groot gevaar van escalatie – is simpelweg onaanvaardbaar. ”
Lees hier wat Rullmann schrijft.
Rond de genocide in Gaza...
"Door te weinig en te laat te doen maakt de regering ons medeplichtig. En daar werken we niet aan mee. Op maandag 1 september laten we deze boodschap in heel Nederland luidkeels horen..."
Op vele plaatsen in Nederland legde men om precies 12.00 uur het werk neer bij het horen van het maandelijks Alarm op de eerste maandag van de maand september en voegde daar zelf vervolgens nog eigen kabaal aan toe met potten, pannen, fluiten en wat al niet meer, om zo tot uitdrukking te brengen dat de oorlog in Gaza, met alle honger en geweld, moet stoppen en dat de Nederlandse regering alles uit de kast moet halen om daaraan mee te werken.
Zo ook in het centrum van Utrecht. Vele mensen kwamen bijeen bij de ingang van Hoog Catharijne, onder het Bollendak en liepen vervolgens in een demonstratie mee naar het Stadskantoor. Het was een waardig, indrukwekkend gebeuren, waar ook Kerk en Vrede (die de landelijke actie ondersteunde) aan meedeed.
Zie hier de bewegende beelden van de demo...
Zie verder op de website van #wijwerkenhiernietaanmee
Lees verderPersbericht / uitnodiging
Vredesweek / Tijd van Schepping
Donderdag 18 september:
Doopsgezinden van Surhuisterveen, Rottevalle en Drachten-Ureterp nodigen uit voor deelname.
20 september 13.00 – 17.00 uur in Paleisstraat 8, kerk van de Doopsgezinde Gemeente Den Haag.
Lees verder
Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/
Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.
Nu al voor de 81e keer...